Рачни компјутери

Symphone N5000

stamp_new
Symphone N5000

 • Општо
 • Функционални карактеристики
 • Технички карактеристики

Symphony N5000 е дел од првата серија PDA уреди за паметни телефони од страна на Newland. Снабден е со најмалиот 2D модул за скенирање во светот (од Newland), правејќи го уредот елегантен, компактен и лесен. Модерениот дизајн, изгледот и чувството се инспирирани од потрошувачот, но изграден е за професионална употреба. Екран Symphony N5000 со висока резолуција со 127mm видлив на дневна светлина.

УРЕДОТ ПОДДРЖУВА

 • Модул за скенирање Newland

N5000 е снабден со најмалиот 2D скенер на Newland, кој овозможува беспрекорна интеграција во форматот на паметните телефони.

 • Прв пат секој пат скенирање со баркод

N5000 доаѓа со патентираната технологија за скенирање на баркодовите од Newland, овозможувајќи 1D и 2D скенирање со извонредно голема брзина. Ласерското центрирање овозможува дополнителна прецизност и контрола.

 • Екран со висока резолуција

Уредот поддржува 127mm екран со висока резолуција видлив на дневна светлина.

 • Ефективен и во светли и во темни услови

Автоматското прилагодување на осветлувањето гарантира одлични перформанси за скенирање без оглед на условите на осветлувањето.

 • Висок квалитет PCAP допир

N5000 поддржува и суви и влажни раце, како и влез на допир при носење ракавица.


Физички спецификации Модел N5000
  Димензии 146.7 х 73 х 9.3mm
  Стил Целосен екран на допир
  Влез Англиски, ракопис, мека тастатура
Перформанси на производот OS Android 5.1
  CPU Dual-core 1.2 GHz
  Екран IPS, 127mm qHD, 960 х 54 пиксели
  Допир Повеќенаменски PCAP (проективен капацитивен допир)
  Меморија ROM 4GB/8GB
  RAM 512MB/1GB
Скенирање на баркодови 1D Code39, Codabar, Code128, EAN8, EAN13, UPC-A, UPC-E и повеќе
  2D (опционален) QR, PDF417, DataMatrix, MaxiCode и повеќе
Мрежа Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
  WCDMA/ GSM WCDMA: 900MHz, 2100MHzGSM: 900MHz, 1800MHz, 1900MHz
Bluetooth BT 3.0 + HS, BT v2.1 + EDR
  NFC (опционален) Near Field Communication
  Камера Висока резолуција, автоматски фокус
GPS GPS, AGPS
Батерија Капацитет 2500 mAh
Издржливост Standby 300 часови
Разговор 12 часови
Порти & Додатоци T-Flash Micro SD/TF (up to 32 GB)
SIM Mini-SIM картичка
Приклучок Micro USB, 3.5mm Audio jack
Печатач (опционално) Поддржува уреди поврзани преку Bt
  Други Адаптер, кабел, заштитна школка (опционално)
Сертификати &     заштита   Индустриска заштита IP54
Сертификати CTA, CCC, CE, RoHS
Ласер IEC2 / FDA II, IEC60825 / EN60825-1

Цена со вклучен ДДВ 18%: 32.762,00 МКД

Symphone N2S

stamp_new
Symphone N2S

 • Општо
 • Функционални карактеристики
 • Технички карактеристики

Symphony N2S е дел од првата серија на паметни телефони со Android од Newland. Снабден е со најдобриот 1D / 2D мотор за скенирање на Newland, што го прави идеален за активно скенирање во текот на денот. Уредот има ергономски дизајн, кој обезбедува одлично корисничко искуство за користење, носење и скенирање. Аголот на скенирање од 25 степени ја олеснува работата и удобноста кога корисникот чита од екранот.

УРЕДОТ ПОДДРЖУВА

 • Андроид оперативен систем со одлично корисничко искуство.

Оптимизиран систем со ефикасно користење на меморијата, одлична компатибилност и пријателска околина за развој на APP.

 • Одлични перформанси во скенирање

Снабден со најдобриот 1D / 2D скенер на Newland, кој е идеален за активно скенирање во текот на денот. Symphone N2S има агол на скенирање од 25 степени, правејќи ја работата полесна и поудобна при читање oд екранот.

 • Одобрен издржлив концепт.

Одобрениот траен концепт на уредот, обезбеден од внимателно избраните материјали, гарантира значително пониски трошоци за одржување.

 • Сеопфатни функции за мулти-индустрија & IOT апликации

Вклучува и собирање на податоци, безжична комуникација, фотографирање, GPS и друго.

 • High-quality PCAP допир

Поддржува и суви и влажни раце, како и влез на допир при носење ракавица. Идеален за употреба во тешки услови, како дожд, снег и прашина.

 • IPS, 88.9mm WVGA, 480 х 800 пиксел.

Физички спецификации Модел N2S
  Димензии 169 х 72 х 23.8mm
  Тастери Преден: Број-тастери, Пет-навигациско тастер, Назад тастер, Del тастер, Тастер Enter / End, Тастер за бирање,
Само-дефиниција (F1, F2,F3, F4) тастери. Страни: тастер за вклучување, лево скенирање, десно тастер за скенирање, Тастери за функција
  Влез Англиски, ракопис, мека тастатура
Перформанси на производот Android 5.1
  CPU Dual-core 1.2 GHz
  Екран IPS, 88.9mm WVGA, 480 х 800 пиксели
  Допир Multi-point PCAP (проективен капацитивен допир)
  Меморија ROM 4GB
  RAM 1GB
Работна температура -20℃~55℃
Скенирање на баркодови 1D Code39, Codabar, Code128, Interleaved 2 of 5, UPC, EAN, MSI и повеќе
  2D (опционален) QR, PDF417, DataMatrix, MaxiCode и повеќе
Мрежа Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
  WCDMA/ GSM WCDMA: 2100MHz, GSM: 900MHz, 1800MHz
Bluetooth BT 3.0 + HS, BT v2.1 + EDR
  Камера Висока резолуција, авто-фокус
  GPS GPS, AGPS
Батерија Капацитет 4000 mAh
Издржливост Standby 500 часови
Разговор 20 часови
Портови & Додатоци T-Flash Micro SD/TF (up to 32 GB)
SIM Mini-SIM картичка
Приклучок Micro USB, 3.5mm Аудио приклучок, DC приклучо
Стојалиште за полнење Опционален. Уред за полнење и батерија истовремено.
  Други Печатачот (опционално) поддржува уреди поврзани со Bt, адаптер, кабел, ремен.
Сертификати & Заштита Индустриска заштита IP64
Тест за пад 1.5m пад на бетон
Сертификати CTA, CCC, CE, RoHS
Ласер IEC2 / FDA II, IEC60825 / EN60825-1

Цена со вклучен ДДВ 18%: 36.447,00МКД

PT30 Omura

stamp_new
PT30 Omura

 • Општо
 • Функционални карактеристики
 • Технички карактеристики

PT30 Omura е повеќефункционален мобилен компјутер кој вреди за цената. Уредот работи на Microsoft Windows CE и нуди рентабилно решение со сите карактеристики што Ви се потребни за да ја зголемите секојдневната продуктивност. PT30 Omura е сертифициран од SysDev Mobile Computing (Kalipso), кој е брз и моќен мобилен апликациски генератор за Microsoft OS и Android. Дизајниран за целодневно користење секој ден, уредот обезбедува едноставна ергономија и тест од пад од 1,2 метри што гарантира дека ќе продолжи да работи и покрај неизбежните падови и чукнувања. Солидното куќиште на PT30 Omura е запечатено по IP54 стандардот за заштита од прашина и влага. Сигурен и лесен за користење, овој високофункционален мобилен компјутер нуди се што Ви треба да работите ефикасно и без грижи.

УРЕДОТ ПОДДРЖУВА

 • Скенер со моќни перформанси.

Со PT30 Omura, можете да сметате на 1D / 2D скенер со високи перформанси. Скенерот е патентиран од Newland и обезбедува брзо и прецизно скенирање на широк спектар на баркодови.

 • Одлична вредност за парите.

Овој достапен мобилен компјутер Ви дава карактеристики кои Ви се потребни за секојдневна употреба. Тој работи на Microsoft Windows CE.NET 6.0 и има PXA310 806MHz процесор. Снабден со 256MB RAM и флеш меморија од 4GB, уредот обезбедува моќ за поддршка на најсложените апликации.

 • Сигурно безжично поврзување.

Со 802.11 b / g WIFI и Bluetooth, PT30 Omura им овозможува на вашите вработени мобилност и конекција што им е потребна за да работат брзо и без никакви проблеми.

 •  Продолжен век на батеријата.

PT30 Omura е опремен со 3500mAh батерија која обезбедува до 11 часа работа во движење.

 • Ергономски и издржлив дизајн.

Ергономскиот дизајн на PT30 Omura ја оптимизира употребата за еднократна употреба и ги доведува сите удобности за вашето работење. Со рејтинг од 1,2m пад уредот продолжува да функционира, и покрај неизбежните падови и потчукнувања, додека запечатувањето по IP54 го заштитува од прав и влага.

 • Стојалиште за полнење и комуникација вклучено.


Перформанси Процесор Marvel XScale PXA310, 806MHz CPU
Операционен систем Microsoft Windows CE. NET 6.0
  Симболи 1D
Code128, EAN-13, EAN-8, Code 39, UPC-A, UPC-E,
Codabar, Interleaved 2 of 5, Code 93, ISBN, ISSN, etc.
2D PDF417, QR Code, Data Matrix, Maxicode, Aztec, etc.
Меморија 256MB RAM
128MB ROM
4GB флеш меморија за корисничко складирање
Интерфејси Mini USB 2.0, подржува USB полнење
Физички Димензии(Д х Ш х В) 189.5 x 76 x 45 mm
  Тежина 382g (вклучувајќи и батерија)
Екран 71.882mm QVGA with backlight TFT Touch screen LCD
Тастатура 30 копчиња со задно осветлување
Известување Вибрации, звучник и повеќебојни LED диоди
Батерија Главна: 3.7V, 3000mAh батерија за полнење со Li-Polymer
Резервна копија: 3.7V, 150mAh батерија Li-Polymer батерија (поддршка 50 часа резервна копија на податоци)
Очекуван век на батеријата 11 часа
Очекувано време на полнење 3,5 часа (полнење преку AC адаптер)
Проширување MicroSD слот за меморија
Адаптер за напојување Излез DC 5V, ≥ 1.5A
Влез AC 100~240V, 50~60Hz
Животна средина Работна температура -10℃~50℃ (14°F~ 122°F)
Температура на складирање -20℃~60℃ (-4°F~ 140°F)
Влажност 5%~95% (без кондензација)
  Пад 1.2м пад на бетон
ESD ±8 kV контакт празнење; ± 15 kV празнење на воздухот
Запечатување  IP54
Безжичен WLAN Самит 802.11 b / g, безбедносна поддршкаEAP, WEP, WPA, WPA2, 802.1X
WPAN Bluetooth Class II V2.0
Додатоци Батерија, адаптер, USB кабел, Stylus Pen
Сертификација   FCC Part15 Class B, CE EMC Class B, CCC

Цена со вклучен ДДВ 5%: 24.108,00 МКД

Opticon H-32

Opticon H-32

 • Општо
 • Функционални карактеристики
 • Технички карактеристики

Opticon H-32 е идеален мобилен компјутер за различни мобилни апликации, вклучувајќи малопродажба, управување со инвентар, следење на средства, продажба и сервис на терен, проверка и верификација. Иако H-32 е многу конкурентен со цената, сепак нуди многу карактеристики кои најчесто се наоѓаат во поскапи мобилни компјутери, вклучувајќи солиден и издржлив дизајн, подобрена ергономија, супериорна процесорска моќ и флексибилни опции за снимање и комуникација.

УРЕДОТ ПОДДРЖУВА


 • Паметен, софистицирани скенер

H-32 работи на Windows Embedded Compact и тоа го прави совршен за по напредни задачи. Може да скенира и 1D и 2D и да ги пренесува податоците во реално време. Екранот е светол, со што се обезбедува брзо и јасно читање. Без разлика колку е комплексна задачата, H-32 може да го стори тоа.

 • Апликации

Компаниите кои бараат повеќе од само скенер користат H-32, тој е за оние кои бараат флексибилно и интелигентно решение. Некои од секојдневните употреби се: подигање на нарачки, управување со цени, инвентар, следење на средства, надополнување и испорака на пратки. Овие задачи бараат поголема идентификација на производот, потребно e целосно решение. Апликациите за сопствени задачи може да се изградат со помош на бесплатниот SDK олеснет од Opticon.

 • Елегантен дизајн, високо чувствителен екран на допир и силен процесор

Ова го прави H-32 совршен производ за напредни задачи и ситуации кои бараат мулти функционално решение. Овој уред има 1D ласерски скенер или 2D снимач за непречено и удобно скенирање, има отпор на 1,5m пад и IP-54 рејтинг; правејќи го овој скенер совршен за активности во затворени простори и на отворено. Постојат повеќе начини на пренос на податоци во реално време, вклучувајќи Bluetooth, Wi-Fi и повеќе. Ако не постои врска, можно е скенерот да ги сочува тие податоци и да ги префрли подоцна преку USB-кабел или други методи на комуникација, со што се додава флексибилност на скенерот.

 • OS

H-32 има Windows embedded compact оперативен систем и со тоа некои едноставни апликации за скенирање можат да бидат достапни. Обемните сервисни решенија побаруваат дополнителна апликација која може да се преземе на Opticon.


Физички спецификации Модел Opticon H-32
  Димензии 64mm x 143mm x 28mm (Ш х В х Д ), 195g вклучувајќи батерија
  Влез Подобрена 26 нумеричка нумеричка тастатура
Перформанси на производот ОС Windows Embedded Compact 7
  CPU AM3354 ARM Cortex A8, 800Mhz процесор
  Екран 71.12mm трансфлективен QVGA екран на допир со бел LED осветлување, 240 x 320 пиксели (портрет)
  Меморија ROM 256MB NAND Flash
  RAM 256MB RAM и кориснички достапни Micros SDHC
Скенирање на баркодови 1D Брз 1D ласерски баркод скенер – 100 скенирања / секунда
Мрежа USB Micro USB OTG Version 2.0
Bluetooth BT v2.1 + EDR
  W-LAN 802.11 a/b/g/n
Батерија Капацитет Литиум-јонска 3.7V 1800mAh батерија со висок капацитет
Порти& Додатоци Печатач (опционално) Поддржува BT-поврзани уреди
Сертификати &  Заштита Индустриска заштита Цврст: IP54 рејтинг против прав и влага, 1.5m пад на бетон

Цена со вклучен ДДВ 5%: 34.650,00 МКД